Mayın 20-də Bakı Kitab Mərkəzində yazıçı, jurnalist Samirə Əşrəfin "Mənim üçün qızılgül" adlı kitabının təqdimatı keçirilib.
Aprelin 19-da Bakı Kitab Mərkəzində “Rüstəm İbrahimbəyovun əziz xatirəsinə ithaf” adlı gecə keçirildi. Mədəniyyət və incəsənət xadimləri, ictimaiyyət nümayəndələrinin iştirakı ilə keçirilən xatirə gecəsi xalq yazıçısı, kino sənətinin görkəmli nümayəndəsi Rüstəm İbrahimbəyovun həyat və yaradıcılığına həsr olunmuş sənədli filmin nümayişi ilə başladı.
Aprelin 13-də Bakı Kitab Mərkəzində “Canlanan Hərflər” adlı kitabının prototipinin təqdimatı keçirilib.
Aprelin 13-də Bakı Kitab Mərkəzində “Qədim Şuşa” adlı rəsm sərgisinin açılışı olub.
Bakı Kitab Mərkəzi tərəfindən yeniyetmələr arasında elan olunmuş “Hacı Zeynalabdin Tağıyev. Tariximizdə silinməz iz” adında inşa müsabiqəsinə yekun vurduq və bu gün qalibləri mükafatlandırdıq.
Martın 31-də Bakı Kitab Mərkəzində fəlsəfə üzrə fəlsəfə doktoru Adəm İsmayıl Bakuvinin “Məhşər Divanı: Yalanın 17 anı” sənədli romanının təqdimatı keçirilib.
Martın 16-da FantazEU festivalı çərçivəsində Fransada yaşayıb-yaratmış azərbaycanlı yazıçı, XX əsr Azərbaycan mühacirət ədəbiyyatının nümayəndəsi Baninə həsr olunmuş ədəbi gecə keçirilib.
Martın 12-də Bakı Kitab Mərkəzində sağlam qida üzrə tanınmış mütəxəssis, bioloq Leyla Məmmədzadənin “Hədiyyə” adlı kitabının təqdimatı keçirilib.
Martın 11-də Bakı Kitab Mərkəzində Avropa İttifaqının Azərbaycandakı nümayəndəliyinin və “Arts Council Azerbaijan” təşkilatının dəstəyi ilə mədəni irsə həsr olunmuş FanatzEU Avropa festivalı çərçivəsində Latviya Respublikası səfirliyinin və Nizami Gəncəvi Beynəlxalq Mərkəzinin təşkil etdiyi ədəbi gecə keçirildi.
BMT-nin Azərbaycandakı nümayəndəliyi və Bakı Kitab Mərkəzi Martın 7-də Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə “Gender qərəzliliyi, ayrı-seçkiliyin siyasət və təcrübə vasitəsilə aradan qaldırılması” adlı panel müzakirəsi keçirib.
Bu gün Mərkəzimizdə Rumıniya səfirliyinin təşkilatçılığı ilə rumın musiqisi və poeziyası gecəsi keçirilib. Gecədə Azərbaycan Dillər Universitetinin tələbələri, ziyalılar, Rumıniya səfirliyinin əməkdaşları iştirak edib.
Fevralın 24-də Bakı Kitab Mərkəzində M. Maqomayev adına Azərbaycan Dövlət Akademik Filarmoniyasının “Gənclərə dəstək” layihəsi iştirakçıları ilə birlikdə Xocalı soyqırımının 30-cu ildönümünə həsr olunmuş "Xocalı harayı" adlı ədəbi-musiqili gecə keçirilib.